x
-
root@localhost: /root/Pulpit/ONas.sh
Powrót do Menu

Technik programista

Programista to jeden z najlepiej zarabiających i najbardziej poszukiwanych na rynku pracy zawodów. Aby nim zostać, potrzeba kwalifikacji i umiejętności. Technik programista jest znakomitym wyborem drogi życiowej dla wszystkich, którzy z ciekawością patrzą na komputery, oraz nie przerażają ich przedmioty ścisłe. Programowanie to nie tylko pieniądze, to ciekawa pasja dająca m. in. możliwość programowania robotów, pisania gier 3D, aplikacji mobilnych, desktopowych i robienia wielu innowacyjnych, kreatywnych rzeczy (inteligentne domy itp.). Uczniowie, którzy podejmą naukę na nowym kierunku zdobędą wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne z kwalifikacji zawodowych w zakresie projektowania baz danych i stron internetowych oraz programowania i testowania aplikacji. Będą tworzyć programy w najpopularniejszych obecnie językach tj. Python, C++, JavaScript, PHP, a także znajomości innych języków tj. SQL (przydatnego do tworzenia i zarządzania relacyjnymi bazami danych), HTML 5 i CSS (wykorzystywanych do tworzenia stron internetowych). Zdobycie wykształcenia na poziomie szkoły technicznej w zawodzie technik programista umożliwi absolwentom takiej szkoły kontynuację nauki na wyższych szkołach politechnicznych lub uniwersytetach, a także pozwoli na rozpoczęcie własnej drogi zawodowej.


INF.03. Tworzenie i administrowanie stronami internetowymi oraz bazami danych Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił: Tworzyć i administrować bazy danych; Tworzyć strony i aplikacje internetowe.


INF.04. Projektowanie, programowanie i testowanie aplikacji Uczeń, zdobywając tę kwalifikację, będzie potrafił: Projektować, programować i testować zaawansowane aplikacje webowe; Projektować, programować i testować aplikacje desktopowe; Projektować, programować i testować aplikacje mobilne.